بازدیدکنندگان محترم .:: پایگاه هنر معماری ::. شما دوستان با کلیک کردن در قسمت عضویت و تایید آن درخواست عضویت در فیدبرنر .:: پایگاه هنر معماری ::. را می دهید. سپس میل تایید برای شما ارسال می شود و در صورت تایید آن میل جدیدترین مطالب وبلاگ شامل جدیدترین اخبار معماری , مسابقات معماری , همایش های معماری , پروژه های معماری , برنامه های معماری خانه هنرمندان, نشست های معماری , انتشار کتاب و نمايشگاه های معماری و دیگر مطالب ارسالی .:: پایگاه هنر معماری ::. برای شما میل می شود.با این کار هیچ پستی را از قلم نیندازید.موفق باشید.
 
شما ميتوانيد با ثبت کردن ايميل خود، پست هاي جديد را دريافت کنيد.

شرکت مهندسین مشاور چکاد نواندیشان طرح در راستای تحقق اهداف خود مبنی بر همزیستی پایدار معماری و شهرسازی با محیط زیست درنظر دارد در راستای توسعه فضای سبز در بام و جداره های عمودی در کشور مسابقه­ای با عنوان (( طراحی بام سبز خانه­ی ما )) برگزار نماید.


1) موضوع مسابقه:

با توجه به مشکلات زیست محیطی پیش آمده در کلان شهرها و شهرهای ایران استفاده از فضاهای بلا استفاده محیط­های مسکونی با کاربری فضاهای تجهیز شده سبز می­تواند کمک شایانی به محیط زیست نموده و محیطی کار آمد را برای ساکنان ایجاد نماید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در یکشنبه ۱۵ دی۱۳۹۲ و ساعت |

بسمه تعالی

اطلاعیه مهم دبیر­خانه چکاد نواندیشان طرح

ضمن تشکر از مشارکت پر شور و فعال تمامی علاقمندان شرکت در مسابقه بزرگ و رسمی"طراحی بام سبز خانه ما"، که با شرکت و بازدید از سایت www.chekadeno.com ما را در راستای تحقق اهداف خود مبنی بر همزیستی پایدار معماری و شهرسازی با محیط زیست یاری کردید، به اطلاع می­رساند با توجه به مشکل تاخیر صدور مجوز قانونی برای این مسابقه و نیز استقبال شما، شرکت­کنندگان عزیز، مهلت ثبت نام تا تاریخ 1392/12/26 و مهلت نهایی ارسال آثار تا تاریخ 1393/01/26 تمدید شد. لازم به ذکر است که این تاریخ قطعی است و تحت هیچ عنوان قابل تمدید نخواهد بود.

اعلام نتایج داوری و برندگان مسابقه در تاریخ 1393/02/03 و از طریق سایت رسمی چکاد نواندیشان طرح به اطلاع همگان خواهد رسید و متعاقباً جوایز ظرف مدت کمتر از یک هفته اهدا خواهد شد.

قابل توجه کلیه شرکت کنندگان عزیز؛

ثبت نام در صورت دریافت email حاوی کد رهگیری از سوی دبیرخانه نهایی می شود در نتیجه از شما عزیزان خواهشمند است پس از واریز مبلغ ثبت نام فرم پر شده ثبت نام را به آدرس competition.chekad@gmial .com فرستاده و کد رهگیری شرکت در مسابقه را دریافت کنید، بدهی است تنها آثاری در مسابقه شرکت داده می­شوند که حاوی کد رهگیری باشند.

باتشکر دبیرخانه چکاد نو اندیشان طرح

+ نوشته شده توسط لایقی در یکشنبه ۱۵ دی۱۳۹۲ و ساعت |
 مقدمه:
 در سند چشم‌انداز بيست ساله‌ نظام جمهوري اسلامي، آمده است: ایران، جهان شهري است فرهنگي،‌ دانش بنيان با هويت اصيل ايراني و اسلامي، زيبا،‌ مقاوم،‌ مرفه‌ و معيار در دنياي اسلام. بر همين اساس، در افق 1404، ایران به عنوان يك جهان شهر فرهنگي مطرح شده است. اين تعريف، بر اهميت هنر معماری و شهرسازی به عنوان تجسمی برخاسته از متن تمدن و فرهنگ ایران اسلامی، تا رسیدن به جریانی موثر و هم شأن انقلاب اسلامی تاکید دارد.
توجه بيشتر به عناصر غير‌مادي معماري و شهرسازي چون زيبايي‌شناسي و پاسخگويي به نيازهاي عام مردم چون آرامش، احساس امنيت، احترام اجتماعي، حقوق فردي شهروندان و نيازهاي خاص‌تر چون هنر و فرهنگ، و البته توسعه‌ امكانات لازم و بسترسازي براي گسترش فرهنگ عمومي از ويژگي‌هاي اين ديدگاه است.
 

بر این اساس خانه آرمانشهر حوزه هنری با همکاری نهادها و سازمانهای ذیربط اقدام به برگزاری مسابقه معماری و شهرسازی ایران 1404 "با موضوع خانه، محله، شهر" مي نمايد.
اهداف:
1- بيان تصورات و ايده هاي معماران و شهرسازان از جايگاه مطلوب فضاهاي مختلف معماري ايران اسلامي در سال 1404
2- خلق طرح هايي جديد و روزآمد با توجه به اقتضاعات امروز و ارزشهاي محتوايي معماري اسلامي ايران در سال 1404
3- کمک به بازآفرینی و روزآمدسازی معماری ایرانی اسلامی در غالب هويت بخشي به سيماي شهر و روستاي ايران اسلامي
4- توجه و پرداختن به ارزشها، تعمیق فرهنگ معنویت و تعمیم هنر، فرهنگ و تمدن اسلامی در حوزه معماري و شهرسازي
5-  تجسم عینی بالندگی، هوش، دانش و فرهنگ ایرانی در قالب مدنیت، تمدن شهر و روستا در سال 1404
6- شناخت و ترويج جوانب حكمي و معیارهای زیباشناسی و توجه به عناصر بصري موجود در نمادهاي ايراني ـ اسلامي و تناسب چهره فیزیکی شهر با هویت اسلامی
7-  تحول الگوی ساخت ساختمانها به سوی بهره گیری از مصالح تجدید پذیر در راستاي صرفه جويي مصرف انرژي
8- کمک به رسانیدن اندیشه، تفکر و تمدن اسلامی به جایگاهی متناسب و نیز دست یافتن به هویتی مستقل در هنر و معماری در انقلاب اسلامی

شيوه داوري مسابقه: با توجه به اينكه موضوعات مسابقه از زاويه شكلي و ساختاري با يكديگر تفاوت دارند، امتيازاتي براساس معيارهاي تخصصي هر گروه و زيرگروه مشخص خواهد شد. هيات داوران آثار رسيده در موضوعات را بصورت جداگانه امتيازدهي نموده و سپس در مرحله آخر در مجموعه به بالاترين امتيازات در صورت عبور از حد نصاب جوايزي ارائه خواهد شد. به اين شيوه آثار گروه هاي مختلف با يكديگر مقايسه نشده و هر گروه و زيرگروه به صورت جداگانه و با معيارهاي همان گروه ارزيابي و امتياز دهي خواهد شد.همچنین در بخش مطالعات مکتوب (پایان نامه، کتاب، مقاله) به صورت جداگانه بررسی و سپس با لحاظ معیارها و ضرایبی امتیاز دهی خواهد شد.

موضوعات مسابقه ( بخش طراحی و بخش مطالعات مکتوب ) :
اين مسابقه در 2 بخش طراحی معماری و مطالعات مکتوب (پایان نامه،کتب،مقالات) ارائه خواهد شد . موضوعات بصورت كل در سه گروه خانه، محله، شهر قابل تقسيم مي باشند.

گروه خانه:
1- خانه هاي مسكوني
2- مجتمع هاي مسكوني و اقامتي

گروه محله:
1- مسجد
2- مدرسه
3- بازارچه
4- كتابخانه و خانه فرهنگ

گروه شهر:
1- معابر و ميادين
2- بيمارستان
3- دانشگاه
4- فرهنگسرا
5- پاركها و فضاي سبز
6- مجتمع تجاري و بازار

توضیح: شرکت کنندگان می بایستی هر یک به دلخواه سایتی را برای طراحی انتخاب نمایند که شناخت مطلوبی از فرهنگ و اقلیم آن منطقه داشته باشند.لذا پیشنهاد می شود این سایت درون محله ، منطقه یا شهر محل سکونت خود انتخاب گردد . همچنین لازم است مدارک مناسبی جهت معرفی سایت ، اقلیم و فرهنگ ویژه آن منطقه تهیه و ضمیمه گردد.

جوايز مسابقه:
جوايز اين مسابقه در هر 2 بخش طراحی و مطالعات نظری (پایان نامه،کتب،مقالات) ارائه خواهد شد. همچنين با توجه به استقبال و اعلام آمادگي نهادها و وزارتخانه هاي مختلف، اين جوايز براساس اعلام بعدي در بخشها و گروهاي مختلف به صورت جداگانه افزايش خواهد يافت.

بخش طراحی:
اثر اول: تنديس مسابقه و لوح تقدير به همراه 100،000،000  ریال
اثر دوم: تنديس مسابقه و لوح تقدير به همراه 50،000،000 ریال
اثر سوم: تنديس مسابقه و لوح تقدير به همراه 30،000،000 ریال
اثر چهارم ـ دهم: تنديس مسابقه و لوح تقدير به همراه 5،000،000 ریال

بخش مطالعات نظری :
اثر اول: تنديس مسابقه و لوح تقدير به همراه 30،000،000  ریال
اثر دوم: تنديس مسابقه و لوح تقدير به همراه 20،000،000  ریال
اثر سوم: تنديس مسابقه و لوح تقدير به همراه 10،000،000 ریال

هیئت داوران:
هیئت داوران از که از اساتید دانشگاهی های تهران، علم و صنعت، شهید بهشتی و سوره می باشند، متعاقباً  به اطلاع خواهد رسید.

تقویم  مسابقه:
-  آخرین مهلت ارسال آثار:  10 اردیبهشت 1390
-  زمان برپایی نمایشگاه:  پایان اردیبهشت 1390

نحوه ارائه مدارک:
الف ) بخش طراحی و معماری :
 - مدارك مورد نياز جهت شركت در مسابقه شامل: ارائه طرح حداكثر در پنج شيت A2، ماکت طرح (اختیاری)، شرح کانسپت در يك برگ A4 و دفترچه معرفی سایت A4 شامل ( سایت پلان با مقیاس 1:500 ، توضیحات پبرامون شرایط اقلیمی موثر در طراحی ، توضیحات پیرامون شرایط اجتماعی و فرهنگی منطقه ، توضیحات پبرامون نحوه تاثیر گذاری عوامل یاد شده در روند طراحی )
 ارائه کلیه مدارک خواسته شده بر روی لوح فشرده می باشد، که شرح هريك از موارد در ذيل آمده است.
- موارد مورد نياز جهت ارائه در شيت هاي 2 A به شرح ذیل:
الف) پلان ها، نماها و مقاطع مورد نیاز کلی طرح
ب) نقشه ها، نماها و مقاطع مورد نیاز و سایر اطلاعات
ج) جزئیات اجرایی و مواد و مصالح به کار رفته در طرح (اختياري)
د) تصاوير سه بعدي داخلي و خارجي
-  ماکت طرح (اختیاری):
- لوح فشرده: كليه مدارك خواسته شده بايستي بر روي يك CD يا DVD نيز ذخيره وهمراه ساير مدارك ارسال گردد كه شامل موارد زير مي شود :
1) تصاوير سه بعدي با فرمت JPG در ابعاد حداقل 1240*1754 و حداكثر 2480*3500
2) نقشه هاي كامل فضا ها و سايت پلان به مقياس دلخواه و سايت پلان به مقياس 1:200 با فرمت DWF يا DWG .
3) كانسپت طرح با فرمت DOC

ب ) بخش مطالعات مکتوب :
1-    هر  مقاله بايد روي كاغذ سفيد بدون آرم و در ابعاد 29*21 سانتيمتر و با حفظ 5/2 سانتيمتر حاشيه از هر طرف و فاصله خطوط 5/1 سانتيمتر و به صورت كامپيوتري با نرم افزار office 2000 يا بالاتر با فونت Nazanin در اندازه فونت 12  تهيه شود . و ارسال ديسكت عاري از ويروس كامپيوتري حاوي  مقاله،  پس از پذيرفته شدن مقاله ضروري است .
2-    هر شرکت کننده می‌تواند حداکثر 3 اثر ارسال نماید.
3-    حقوق معنوی آثار ارسالی میبایست کاملا متعلق به شرکت کننده باشد و هرگونه عواقب قضایی ناشی از چاپ و انتشار آثار توسط برگزار کننده مسابقه ، برعهده شرکت کننده خواهد بود .
4-    مقالات با رعایت اصول مقاله نویسی علمی (ارائه فهرست، چکیده، مقدمه، طرح موضوع، بحث و نتیجه گیری، ارجاع درون متن و فهرست منابع) ارائه گردد.
5-    مقاله نبايد قبلاً در هيچكدام از مجلات ،  نشريات ،  همايش ها و نشست هاي علمي و يا سايت هاي اينترنتي ارائه شده باشد .
6-    شرکت کنندگان در بخش پایان نامه می بایست 2 نسخه کامل و در بخش کتاب 3 جلد از کتاب خود را ارسال نمایند .

تذكر مهم :
الف) در بخش طراحی و معماری در صورت استفاده از فونت فارسی در فایل cad ، فونت مورد استفاده در لوح فشرده ذخیره گردد.
ب) كليه مدارك بايد مطابق با نيازهاي مسابقه و در مدت زمان مقرر به دست هيئت برگزاركننده برسد و در غير اين صورت از ليست شركت كنندگان حذف خواهد شد.
ج) كليه مدارك بايد در سيستم متريك ارائه گردد.
د) شرکت کنندگان باید فرم ثبت نام در مسابقه را از سایت  www.irac.ir تهیه کرده و پس از تکمیل بر روی CD ذخیره نمایند.
ه)  آثار ارسالی عودت داده نمی شود.

آیین نامه و شرایط اختصاصي مسابقه:
1- شرکت در این مسابقه برای همه علاقه مندان آزاد است.
2- مسابقه حاضر بصورت آزاد و در يك مرحله برگزار مي گردد.
3- در مورد افراد حقيقي كه بصورت گروهي در مسابقه شركت خواهند نمود، تنها فردي را كه با عنوان سر گروه ثبت نام مي كند، جهت انجام مراحل مسابقه به رسميت مي شناسد.
4- آثار قبل از ارائه به هيات داوران توسط دبيرخانه مسابقه بررسي مي شود و در صورت رعايت شرايط مسابقه و مسائل فني، جهت داوري نهايي به هيات داوران ارجاع خواهد شد.
5- برگزاركننده، طرحها و آثار مکتوب رسيده را پس از اتمام مسابقه به نحو مقتضي و با ذكر مشخصات صاحب طرح و اثر منتشر خواهد نمود.
6-طرحها وآثار  ارائه شده، پس از پايان مراحل مسابقه مسترد نخواهد شد.
7- برگزاركننده در قبال تاخير و يا خسارت وارده به مدارك قبل از تحويل آن به دبيرخانه، مسئوليتي را بر عهده نمي گيرد.
8- ارسال اثر توسط شرکت کنندگان به منزله قبول مقررات است.
9-تصمیم گیری در مورد مسائل پیش بینی نشده بر عهده برگزار کننده بوده و متعاقباً به اطلاع عموم خواهد رسید.
10- ارسال اثر توسط شرکت کنندگان به منزله اعلام مالکیت اثر است.در صورت اثبات عدم صحت این موضوع، شرکت کننده مورد نظر از مراحل مسابقه حذف شده و به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.
11- به آثاری که پس از مهلت مقرر به دبیرخانه مسابقه ارسال شود به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.
12- برگزارکننده مجاز است آثار منتخب را به هر شیوه ای که صلاح بداند در نقاط مختلف اعم از داخل و خارج از کشور به نمایش گذاشته و یا به روشهایی مانند: کتاب، مجله تصویری، برنامه تلویزیونی و . . . با ذکر نام هنرمند منتشر سازد و چنانچه این امر منجر به کسب در آمدی شود، برگزارکننده مطابق تعرفه خود هزینه استفاده از اثر را به صاحب اثر پرداخت خواهد کرد.
13- برگزارکننده هیچگونه مسئولیتی در قبال آسیب دیدگی ناشی از ارسال نامطلوب آثار ندارد.


جهت دریافت ویژه نامه و آخرین اخبار مسابقه می توانید از طریق سامانه عضویت به آدرس http://armanshahr.net/register.php فرم مربوطه را تکمیل نمایید تا از طریق شرکت پست بسته مربوطه را دریافت نمایید.

آدرس دبيرخانه مسابقه:
تهران- خیابان حافظ - تقاطع خیابان سمیه - حوزه هنری- دفتر آرمان شهر- دبیر خانه مسابقه معماری و شهرسازی ایران 1404
-کد پستی: 1599719513
- تلفکس: 34 69 89 88

- آدرس الکترونيک    www.armanshahr.net

+ نوشته شده توسط لایقی در پنجشنبه ۱۶ دی۱۳۸۹ و ساعت |
 مهلت ثبت نام در مسابقه  طراحی معماری یادمان شمس تبریزی در مقبره العرفای گجیل تا 15 مرداد 1389 تمديد گرديد.(شایان ذکر است زمان ارسال آثار چهاردهم شهریور ماه خواهد بود.)
 

موضوع: طراحی بنای یادمان اسلامی و عرفاني در قالب مونومان شمس تبریزی در محل باغ گلستان.

(از كليه علاقمندان بدون محدوديت شغلي و حرفه اي براي شركت در مسابقه دعوت بعمل مي آيد.)

 برگزارکننده: شهرداری کلانشهر تبریز  با همکاری:
    * گروه تخصصی معماری سازمان نظام مهندسی استان آذربایجان شرقی
    * گروه تخصصی شهرسازی  سازمان نظام مهندسی استان آذربایجان شرقی
    * انجمن مهندسین معمار تبریز

الف – هیأت مشورتی و سیاست گذاری مسابقه:

1- آقای مهندس نوین( شهردارمحترم تبریز)
2- آقای دکتر رسول درس­خوان (رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تبریز)
3-  آقای دکتر حبیب شیری آذر( رئیس کمیسیون تحقیق و تفحص شورای شهر تبریز)
4-  استاد بهروز خاماچی ( رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر تبریز)
5- آقای مهندس آبدار (شهردار منطقه 8 تبریز)
6- آقای مهندس چینی فروش (مدیر شهرسازی دفتر فنی استانداری و نماینده استانداری در کمیسیون ماده 5)
7- آقاي مهندس تراب محمدي (رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان آذربايجانشرقي)
8 - آقاي استاد علي پولاد ( سرمايه گذار پرو‍‍ژه )

ب- هیئت داوری مسابقه معماری:

1-  آقای دکتر مهدی حجت
2-  آقای مهندس حسین شیخ زین الدین
3-  آقای دكتر ایرج کلانتری
دبير هيئت داوري:  آقاي مهندس محمدرضا رسول زاده
مدير فرهنگي و اطلاع رساني مسابقه: آقاي علي كريم پور
دبير اجرايي و هماهنگي مسابقه :آقای مهندس محمد امين خجسته

 (توضيح اينكه اساس داوري ايده و كانسپت طرح خواهد بود.)

 پ- شرایط عمومی شرکت در مسابقه:


1- ارسال مدارک ثبت نام:

1-1- اصل فیش واریزی به مبلغ -/300000 ریال ( سیصد هزار ریال ) حساب جاری همراه 2405234 بنام انجمن مهندسان معمار تبریز نزد بانک رفاه کارگران شعبه بلوار 29 بهمن تبريز .

1-2- اصل فرم ثبت نام در مسابقه به طورکامل و با دقت تایپ شده و امضاء گردد .

2- شرکت در مسابقه برای کلیه طراحان کشور آزاد بوده و محدودیت سنی و شغلی  برای شرکت کنندگان وجود  ندارد.

3- مدارک ارسالی  به هیچ وجه عودت داده نخواهد شد و مدارک و موارد مغایر با شرایط، در مسابقه شرکت داده نخواهد شد و برگزار کننده هیچ تعهدی در قبال طرحهای ارسالی ناقص و ناهمگون با شرایط مسابقه ندارد.

 ت-  تاريخ هاي مهم:

1- ازتاریخ 89/4/20 لغایت 89/5/15  ثبت نام و دریافت مدارک ثبت نام.

2- آخرین مهلت تحویل مدارک  و نقشه هاي معماري تا پایان وقت اداری روز يكشنبه 6/14/ 89 .

3- اعلام نتایج : نيمه اول شهريورماه1389

مهلت ثبت نام در مسابقه تا 15 مرداد 1389 تمديد گرديد.

(برای کلیه آثار نمایشگاهی برگزار خواهد شد.)

 ث - جوایز مسابقه:

1- نفر اول مبلغ 100 میلیون ریال به علاوه لوح تقدیر

2- نفر دوم مبلغ 70 میلیون ریال به علاوه لوح تقدیر

3- نفر سوم مبلغ 35 میلیون ریال به علاوه لوح تقدیر

به 10 پروژه قابل تقدیر از طرف هیئت داوری لوح یادبود اهدا خواهد شد.

 

ج- ضوابط طراحی

   1 - اساس بررسي و داوري طرح ها ، ايدئوگرام و كانسپت طرح خواهد بود.

   2-      بخش یادمان طرح مهم و اساس طرح می باشد.

3-     فضاهای بالای 0.00 بیشترحالت مونومان و گویای انتزاعی شخصیت و عرفان اسلامی شمس تبریزی در ارتفاع مناسب نسبت به اطراف و دید و منظر شهری.

4- نحوه استفاده از عرصه و محل  در باغ گلستان باید با حداقل صدمه به محیط باشد و بریده نشدن درختان محوطه ضروري است.

5-     اهمیت شمس تبریزی و نقش عرفان در زندگی مردم تبریز در عصر شمس .

6-     بیان شخصیت و منزلت شمس تبریزی و تأثیر فرهنگی ، اجتماعی و تاریخی تبریز و عرفای تبریز و مقبره العرفای گجیل در ایران و کشورهای دیگر منطقه.

7-     کلیت طرح  مربوط به یادمان به عهده طراح می باشد.

8-   اختصاص بیشتر متراژ در زیر 0.00 با حداقل تخریب فضای سبز مطلوب می باشد.

 چ- نقشه ها و مدارک مورد نیاز          

1-    نحوه ارائه طرح و ايده بر عهده شركت كنندگان مي باشد .(بدون نام و مشخصات)
2-     مفاهیم و فرایند طراحی به صورت نوشتاري نيز می تواند ارائه گردد .
3-       سي دي فایل و ايده و طرح پیشنهادی   با مشخصات کامل .
4-     کپی فرم تکمیل شده شرکت در مسابقه.
5-     کپی فیش بانکی مبلغ -/300000 ریال واریزی .

توجه: 1-  هیچ مدرکي و طرحي حضورا" دریافت نخواهد شد.(ارسال فقط از طریق پست پیشتاز)
         2-  از لوله کردن و تا کردن مدارك و موارد ارسالي خودداری فرمایید.     

 ح- فضاهای مورد نیاز

1-     فضای اصلی يادمان
2-     کتابخانه محدود در زمینه تخصصی عرفان و تاریخ و معماری اسلامی و ایرانی.
3-     موزه محدود در زمینه شناسایی و اسلام و عرفان و تبریز عصر شمس .
4-     بخش کوچک اداره مجموعه .
5-     فضاهای انبار و تأسیسات مکانیکی و برقی و نور و صدا و ... .
6-      سیرکولاسیون مناسب مطلوب است.
7-    فضا هاي خدماتي و اداري ترجيحا در محل ساختمان هاي ثبت شده ميراث فرهنگي در نظر گرفته شود.

 خ- آدرس دبيرخانه:(جهت دريافت مدارك)

ارسال از طریق پست پیشتاز به نشانی : تبریز- چایکنار – پل قاری – روبروی مخابرات شهید رحیمی – کوچه مجتهدیها – شهرداری منطقه 8 تبریز – حوزه فرهنگی -  مربوط به مسابقه یادمان شمس تبریزی

تلفن تماس:     5  تا 5265201 -0411
Email:yadmaneshams@yahoo.com
سایت مرتبط: http://shahrdari8.ir/fa/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
 
+ نوشته شده توسط لایقی در یکشنبه ۱۰ مرداد۱۳۸۹ و ساعت |گروه تخصصی معماری سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان مسابقه طراحی معماری “مرکز تجارت صنعت ساختمان” با داوری اساتید معماری کشور و جوایز ارزنده  برگزار می کند
کارفرما :شرکت عمران تجارت تیراژه
مهلت ثبت نام اولیه ۱۵ شهریور      مهلت ارائه آثار ۳۱ شهریور

- اطلاعات بیشتر : اینجـــــا و اینجــــــا

برگرفته از سایت یـک مـعـمـار : مسابقه طراحی معماری "مرکز تجارت صنعت ساختمان"


+ نوشته شده توسط لایقی در پنجشنبه ۷ مرداد۱۳۸۹ و ساعت |

اهداف مسابقه
1. ترویج و اشاعه­ ی اُلگوهای مطلوب و مناسب در معماری داخلی
2. ارتقاء کیفیّت فضاهای داخلی
3. تأکید بر ضرورتِ استفاده از متخصّصان در فعّالیّتِ معماری داخلی
4. حسّاس نمودنِ دست­ اندرکاران اعم از کارفرمایان، متخصّصان و دانشجویان این رشته­ ی دانشگاهی، و در کلّ، ایجاد حسّاسیّت بـه موضوع معماری داخلی در افکار عمومی (ارتقاء سلیقه­ ی عمومی)


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در دوشنبه ۴ مرداد۱۳۸۹ و ساعت |
شهرداری مشهد در نظر دارد در زمینه بهبود سیما و اثاثه زندگی شهری به طراحی و مناسب سازی پیاده روهای سطح شهر بپردازد که بدین منظور در قالب طرح بهساز 3 از گروه هایی که حداقل 50 درصد اعضا دانشجو و دارای تخصص های معماری، شهرسازی و عمران باشند، ثبت نام می نماید.
همچنین وجود تخصص های طراحی صنعتی ،تأسیسات آب و برق در هر گروه سبب کسب امتیاز می شود.
پس از رتبه بندی و گزینش تیم ها بر اساس مدرک تحصیلی و روزمه افراد ، به هر یک از گروه های منتخب یک محور جهت طراحی معرفی می شود و با سرگروه تیم قراردادی منعقد خواهد شد. 

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در دوشنبه ۲۴ خرداد۱۳۸۹ و ساعت |
بنا بر اعلام دبیرخانه: مسابقه عکاسی (خانه معاصر ایرانی"فضای معماری و کیفیت زندگی") تعداد 62 قطعه عکس‌ از بین بیش از 730 قطعه عکس‌ ارسال شده به دبیرخانه مسابقه انتخاب شد تا در روز چهارشنبه مورخ 89/03/26 شاهد برگزاری همایش این مسابقه عکاسی باشیم که از ساعت 13:30 آغاز می‌شود. همچنین نمایشگاه آثار برگزیده مسابقه نیز پس از آن دایر می‌باشد. 

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در دوشنبه ۲۴ خرداد۱۳۸۹ و ساعت |

بنا بر اعلام خانه معماران آرمانشهر در جلسه مرحله نهايي داوري مسابقه عكاسي «معنویت در معماری»،100 اثر به نمايشگاه راه يافتند.

بنابراين گزارش، دبیرخانه مسابقه عکاسی معماری، با موضوع "معنویت در معماری"   با سپاس از حضور متعهدانه هنرمندان معمار و عکاس در این رقابت اعلام داشت: آثار  راه  یافته به نمایشگاه از ميان هفت هزار و 800 اثر  ارسالی به دبیرخانه مسابقه انتخاب شدند و مقرر شد به خالقان 3 اثر برگزيده، جوايزي به شرح زير تقديم شود:

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در جمعه ۱۷ اردیبهشت۱۳۸۹ و ساعت |
علاقمندان به شرکت در این مسابقه می توانند آثار خود را برای طراحی معماری سر در پالایشگاه شامل: ورودی سواره، عابر پیاده و ساختمان نگهبانی حداکثر تا تاریخ ۸۹/۳۱/۲ ارائه کنند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در شنبه ۴ اردیبهشت۱۳۸۹ و ساعت |
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران چهارمین گام از دوره مسابقه معماری و طراحی شهری با موضوع "مسجد زیبای محله من" در سه سطح شامل مهندسان معمار، دانشجویان و شهروندان در اردیبهشت ماه 89 برگزارمی شود.

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در جمعه ۳ اردیبهشت۱۳۸۹ و ساعت |
به گزارش روابط عمومی ستاد طرح بهساز، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد در راستای هویت شهری، همچنين شناسایی و تشویق معماران و شهرسازان، مبادرت به برگزاری مسابقه طراحی شناسه و جزیره میانی میدان فلسطین (مشهد) نموده است.

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در جمعه ۳ اردیبهشت۱۳۸۹ و ساعت |
مقدمه:
خانه، مکانی است که اولین و بنیادی‌ترین نهاد اجتماعی که همانا خانواده باشد در آن شکل می‌گیرد و تک تک افراد ساکن در آن تحت حمایت یکدیگر قرار می‌گیرند. برای خانه معنایی فراتر از یک بنا متصوریم؛ مأمنی که تقریباً همۀ ما آن را می‌شناسیم و با زیر و بم آن آشناییم چونان که تن و پیرهن، جسم و جان. چرا که از میان فضاهای پیرامون‌مان، نزدیک‌ترین فضای مرتبط با آدمی است که بطور روزمره از آن تأثیر می‌پذیرد و بر آن تأثیر می‌گذارد. خانه، جایی است که اولین تجربه‌های بی‌واسطه با فضا در انزوا و جمع در آن صورت می‌گیرد. خلوت با خود، همسر، فرزندان و دیگران همه و همه بی‌تعرضِ غیر در آن ممکن می‌گردد و نخستین مکانی است که احساس تعلق فضایی را در آن تجربه می‌کنیم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در یکشنبه ۱۳ دی۱۳۸۸ و ساعت |
ایرج اعتصام گفت: چهارمین مسابقه معماری میرمیران با موضوع معماری و آب در حالی برگزار می‌شود كه «عباس كیارستمی» نیز در جمع داوران آن حضور دارد.

ایرج اعتصام معمار پیشكسوت و از اعضای هیأت داوری چهارمین دوره جایزه معماری میرمیران صبح امروز طی یك نشست خبری درباره جزئیات برگزاری این مسابقه گفت: برگزاری مسابقات معماری یكی از مهمترین وظایف بنیاد میرمیران است، اما هدف كلی بنیاد تنها برگزاری مسابقات نیست بلكه اعتلای معماری ایران است كه این هدف با آگاهی نسل جوان معماران ایران با ویژگی‌های معماری گذشته ایران و معماری مدرن اتفاق می‌افتد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در چهارشنبه ۱۱ آذر۱۳۸۸ و ساعت |

شهريار خاني‌زاد، مدیرعامل موسسه هنر معماري قرن، از برگزاري نخستين مسابقه طراحي داخلي اين موسسه و انتشار آثار برگزيده آن در قالب كتاب خبر داد.
خاني‌زاد، ناشر كتاب‌هاي تخصصي معماري و طراحي داخلي گفت: موسسه «هنر معماري قرن» اقدام به برگزاري مسابقه‌اي بين طراحان داخلي كرده است و در صورتي‌كه تعداد و سطح آثار ارسالي و برگزيده در حد مقبول باشد، اين آثار در قالب يك كتاب توسط انتشارات هنر معماري قرن منتشر خواهند شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در جمعه ۸ آبان۱۳۸۸ و ساعت |
موضوع اسكيس: انجمن دانشجويان هنر

قطعه زميني در سايت دانشگاهي در كاشان براي احداث انجمن دانشجويان هنر در نظر گرفته شده كه بتواند به عنوان مركز اصلي تجمع، گفتگو ،تمرين، و استراحت دانشجويان دانشكده هنر به شمار رود و در شرايط مختلف به موارد زير پاسخ دهد:


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در جمعه ۳ مهر۱۳۸۸ و ساعت |
«خانه كوه‌بر» در سال 2009، اثر برگزيده مسابقه بين‌المللي معماري موزه هنر و معماري شيكاگو شد.

«خانه كوه‌بر» به عنوان اثر برگزيده مسابقه بين‌المللي معماري موزه هنر و معماري شيكاگو و انجمن معماري و شهرسازي اروپا در سال 2009 شناخته شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در یکشنبه ۲۲ شهریور۱۳۸۸ و ساعت |
موضوع مسابقه :
سابقه دیرپای حضور چندین هزار ساله اسکان بشر در حوزه جغرافیایی خلیج فارس و تمدن های کهن شکل گرفته در پیرامون آن، این منطقه را به مثابه یکی از نخستین زیستگاه های بشری و نطفه عطفی در تاریخ تمدن جهان مطرح و مشخص ساخته است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در سه شنبه ۶ مرداد۱۳۸۸ و ساعت |
در ادامه ی فعالیت های انجمن معماران منظر، سلسله کارگاه­هایی از سوی شورای هماهنگی انجمن برگزار خواهد شد.
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در سه شنبه ۱۹ خرداد۱۳۸۸ و ساعت |
دبیرخانه کنفرانس مسابقه طراحی مبلمان و دکوراسیون داخلی را برگزار می نماید.

بدينوسيله از كليه اساتيد ، پژوهشگران ، كارشناسان و دانشجويان علاقمند دعوت به عمل مي آيد تا در مسابقه طراحی مبلمان و دکوراسیون شرکت نموده و طرحهاي خود را به دبيرخانه همايش ارسال نمايند. 

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در یکشنبه ۱۰ خرداد۱۳۸۸ و ساعت |
سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس در نظر دارد طراحی تندیس نماز، مستقر ‏در میادین اصلی شهر بندر عباس را به مسابقه بگذارد. لذا از کلیه هنرمندان دعوت به ‏عمل می آورد با توجه به اهمیت نماز در دین مقدس اسلام در این مسابقه شرکت ‏نمایند. ‏
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در سه شنبه ۵ خرداد۱۳۸۸ و ساعت |
بنا بر اعلام دبیرخانه مسابقه طراحی المان، مهلت ارسال آثار تا تاریخ 15 خرداد ماه 1388 تمدید شد. 

 فراخوان و لینک مرتبط :   http://armanshahr.org/3-X-X-0-265.html

+ نوشته شده توسط لایقی در دوشنبه ۴ خرداد۱۳۸۸ و ساعت |
اسامی منتخبین مسابقه خانه ای برای سال 2050 اعلام شد
دو نفر اول :
25213 ( شهناز جودت )
25142 ( رسول محسنی سربندی )

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در دوشنبه ۴ خرداد۱۳۸۸ و ساعت |
سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان به منظور تشویق و ترغیب معماران و طراحان به ایجاد طرح های نو آورانه و گسترش بستر خلاقیت هنری و ایجاد ارتباط بین آنان و تبادل تجربیات فنی و هنری، اقدام به برگزاری مسابقه طراحی معماری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان می نماید.
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت۱۳۸۸ و ساعت |
سازمان حج و زیارت در نظر دارد طراحی سردرب اصلی خود را با توجه به معماری ساختمان موجود و نمادین بودن آن به مسابقه گذارد .
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط لایقی در یکشنبه ۲۳ فروردین۱۳۸۸ و ساعت |